Всі ЦІНИ

Імітація бруса (фальш брус, фальшбрус)

Імітація бруса - дошка для декоративного оздоблення, класифікується як облицювальний матеріал. Повторює зовнішній вигляд масивного профільованого бруса після монтажу (його лицьову сторону). Тому паралельно з терміном "імітація бруса" часто зустрічається назва "фальш брус".

имитация бруса

Ширина 130 (135) мм
Товщина 20 мм
Довжина 1,0 - 4,0 м
Сорт 1-й и 2-й сорт
Ціна

Сезонні знижки!

При замовленні від 30 кв.м. = подарунок на вибір!

2-й сорт: 380 грн./1 кв.м

Детально

(всі дні тижня)

(067)411-50-49

(050)410-67-05

falsh brus Slava Ukrayini Zapah Dereva

Імітація бруса: відверто від виробника. Те, що потрібно почути перш, ніж купити вагонку, фальш брус. Головне про дерев'яну вагонку фальш брус.

Відкрити в youtube

Імітація бруса сосна 1 сорт

дерево в інтер'єрі

imitatsiya brusa

Імітація бруса ( фальш брус ) - це відмінне рішення для внутрішньої і зовнішньої обробки стін будинку, котеджу, дачі.

Імітація бруса являє собою стругану дошку, профільовану під брус, має з'єднання шип - паз. Це дозволяє досить легко проводити монтаж панелей. Цей оздоблювальний матеріал має вигляд пласкої дошки зі скошеними краями. Обшивка стін імітацією бруса здійснюється горизонтально.

Імітацією бруса можна обшити будинок з піноблоків, цегли або монолітного бетону. Використовуючи сучасні теплоізоляційні матеріали і паро- вітрозахисні плівки, можна забезпечити не тільки чудовий зовнішній вигляд Вашого будинку, але й відмінну тепло і звукоізоляцію. Також фальш-брус зазвичай використовується для виготовлення каркасних будинків.

Імітація бруса дуже практичний матеріал, який має популярність при будівництві та декоративного оздоблення. Ось деякі приклади використання фальш бруса:

 • внутрішнє та зовнішнє оздоблення стін кам'яних або дерев'яних каркасних будинків
 • підшивка даху (софіти)
 • фронтони горищних приміщень та дахів
 • стеля на терасі й прибудинковій альтанці
 • будівництво літніх будиночків для відпочинку на відкритому повітрі, альтанки, мангальні
 • декоративні елементи ландшафтного дизайну (колодязь, млин, перголи, квітники)
 • споруда для зберігання садового інвентарю
 • будинок для дітей в саду для ігор в будь-яку погоду
 • паркан по периметру ділянки, елемент хвіртки та воріт
 • полиці для стелажів в коморі, гаражі, технічній кімнаті

Фальш брус: як порахувати кількість

Припустимо, що нам необхідно обшити фасад будинку фальш брусом. Розглянемо два варіанти розрахунку необхідної кількості на прикладі однієї стіни (за цим же принципом можна буде порахувати і інші дві, три чи скільки буде потрібно). falsh brus ili imitatsiya brusa

Розміри стіни: ширина 12 метрів, висота до схилу даху 2,8 метра.

Варіант №1. Швидкий, не економний.

 • Рахуємо загальну площу: 12 х 2,8 = 33,6 кв.м.
 • Вікна, двері, отвір в стіні (відкрита тераса): 5,5 х 2,4 = 13,2 кв.м.
 • Віднімаємо із загальної площі ділянки, які не будуть покриті імітацією бруса: 33,6 - 13,2 = 20,4 кв.м.

Складається перше враження, що можна замовити 20,4 кв.м фальш бруса і цієї кількості вистачить для обшивки стіни.

Це не зовсім так. Особливо, якщо прийняти рішення купити імітацію бруса однієї довжини 4,0 м.п. В такому випадку доведеться не лише різати дошки в потрібний розмір, а й стикувати їх на видимих місцях. Або миритися із залишками, які для фасадних робіт застосувати не буде змоги.

Наприклад, від дошки довжиною 4 метри Ви відріже 2,3м. Залишиться 1,7 м (4-2,3м). Ділянку 1,8 він не перекриє. Варіант використовувати на відрізку 1,5. А шматочок 0,2м - для обшивки колони. Тут розподілили фальш брус 4 метри вдало. Але є ще 1,8 і 0,7 м. Чотирьохметрова дошка без залишку не ділиться. Відходів (і зайвих витрат) не уникнути.

В цьому випадку доведеться брати матеріал з запасом. Це означає, що знадобиться не 20,4 кв.м, а всі 25 кв.м.

Вариант №2. Конструктивний, економний.

Уважно подивившись на схему з розмірами, ми можемо одну велику стіну умовно розділити на кілька ділянок: (1,5м + 1,8м + 0,7м + 2,3м + 0,2м) висотою 2,47м та 12м х 0,33 м. Такий підхід до планування розміщення фальш бруса допоможе нам мінімізувати залишки або взагалі їх уникнути. Що робимо далі? Ми знаємо, що можна купити імітацію бруса з такими технічними характеристиками як в таблиці:

Ширина Довжина Площа 1 шт.
130(135)мм 1,0 м.п. 0,13 кв.м
130(135)мм 1,5 м.п. 0,195 кв.м
130(135)мм 2,0 м.п. 0,26 кв.м
130(135)мм  2,5 м.п.  0,325 кв.м
130(135)мм  3,0 м.п.  0,39 кв.м
130(135)мм  3,5 м.п.  0,455 кв.м
130(135)мм  4,0 м.п.  0,52 кв.м

Спробуємо розподілити необхідні нам розміри таким чином, щоб їх довжина (або сумарна довжина) була кратною 0,5 метра (як в таблиці).

 • Для ділянки 1,5 метра: ми замовимо імітацію бруса довжиною 1,5м. При ширині дошки 130мм знадобиться 19 штук, щоб отримати висоту 2,47м (0,13м х 19шт = 2,47м).
 • Фальш брус довжиною 2,0 метри можна розділити без залишку: 1,8м + 0,2м. Також 19 штук.
 • Розмір 3,0 метри для двох сегментів: 2,3м + 0,7м (аналогично 19 штук).
 • Залишається простір практично під дахом на всю довжину стіни: 12м х0,26м (4,0м х 3шт х 2 ряди) = 6 штук

Формуємо специфікацію необхідного матеріалу:

Довжина, м.п. Кіл-ть, шт. Площа 1 шт. Площа разом
 1,5 м.п.  19 штук  0,195 кв.м/1шт.  3,705 кв.м
 2,0 м.п.  19 штук  0,26 кв.м/1шт.  4,94 кв.м
 3,0 м.п.  19 штук  0,39 кв.м/1шт.  7,41 кв.м
 4,0 м.п.  6 штук  0,52 кв.м/1шт.  3,12 кв.м

Разом для оздоблення стіни будинку 3,705 + 4,94 + 7,41 + 3,12 = 19,175 кв.м.:

 • 1,5м.п. = 3,705 кв.м (19шт х 0,195кв.м)
 • 2,0м.п. = 4,94 кв.м (19шт х 0,26кв.м)
 • 3,0м.п. = 7,41 кв.м (19шт х 0,39кв.м)
 • 4,0м.п. = 3,12 кв.м (6шт х 0,52кв.м)

Другий спосіб розрахунку матеріалу хоч і трохи довше, але натомість має ряд позитивних моментів. Початкове планування та розподіл дозволяє купити фальш брус в необхідній кількості й потрібної довжини.

Як результат: економія становить приблизно 20% (замість 25 кв.м є потреба замовити лише 19,175 кв.м), а це суттєво.

Монтаж імітації бруса, фальш бруса

Важливі аспекти і нюанси, щоб не допустити помилок.

 1. Якщо Ви плануєте монтаж імітації бруса всередині будинку, то необхідно дати деревині "акліматизуватися" в приміщенні. Дошка повинна стати "правильної температури і вологості". Набутий матеріал заносимо в кімнату, розриваємо упаковку й залишаємо відпочивати мінімум на 2-3 дні.
 2. Розглядаємо кожну дошку і сортуємо по місцях майбутнього монтажу (якісь вибираємо на самі видимі місця, а деякі відкладаємо для торцювання на вузькі ділянки стін, отвори дверей, відкоси).
 3. Обрешітку виставляємо за рівнем.
 4. Прокладаємо необхідні комунікації: труби водопостачання, опалення, електричний кабель (рекомендується прокласти в металевому рукаві). Малюємо схему їх розташування, робимо кілька копій та зберігаємо на той випадок, якщо знадобиться провести ревізійний огляд, ремонт або заміну.

Облицювання фасаду імітацією бруса відбувається в кілька етапів:

 1. Брус перерізом 40х50мм кріпиться в зовнішній стіні за допомогою П-образного профілю (такий як застосовується для монтажу каркасу під гіпсокартон). Схема розміщення бруса повинна бути такою, щоб залишалися осередки для листів (або рулонів утеплювача). Утеплювач повинен щільно прилягати до каркасу і до стіни, щоб не залишалося зазорів. Дерев'яний брус має перевагу перед металевими конструкціями в тому, що є "теплим" матеріалом і не буде створювати міст холоду.
 2. Вітровий захист (вітрозахисна мембрана) - сучасний матеріал, який поєднує в собі властивості дифузії пари, гідроізоляції, є матеріалом, що не продувається. Це рулонний матеріал. Кріпиться скобами до бруса внапуск (наступний лист плівки перекриває попередній на 100-150мм).
 3. Монтажна рейка 20х40мм. Створює вентиляційний проміжок між вітрозахисною мембраною та фінішним облицюванням фальш брусом.
 4. Починаємо укладання імітації бруса знизу (від фундаменту). Розміщуємо шипом догори (щоб волога не накопичувалася в пазах). Кожна рейка - точка кріплення. Варіанти: на саморіз або за допомогою кляймера (металева скоба).
 5. Поверхню фальш бруса покриваємо лаком або іншим фарбувальним засобом, який забезпечить захист від дощу та снігу.

фальш брусфальш брус купити імітацію брусаімітація бруса цінаінтер'єр деревом оздоблення горищаоздоблення фасада деревомімітація бруса фотокупити фальш брусфальш брус цінакупити фальш брусфальш брус цінафальш брус імітація бруса сосна

Фальш брус після монтажу візуально настільки сильно візуально нагадує будинок з профільованого бруса, що відрізнити їх практично неможливо.

Але, на відміну від натурального бруса, імітація бруса має ряд переваг:

 • імітація бруса не деформується і не розтріскується з часом;
 • фальш брус завдяки своїй низькій вологості тривалий час не схильна до грибкових захворювань і гниття;
 • легка вага імітації бруса дозволяє виконати її монтаж одному-двом працівникам в короткі терміни.

Лицьова поверхня імітації бруса дуже гладка, приємна на дотик.

На бічних сторонах по всій довжині дошки фрезами сформований шип і паз (при монтажі в паз 1-й дошки вставляється шип 2-й дошки і так далі). Таке пазо-гребневе з'єднання дозволяє обшивати стіни імітацією бруса без зазорів і щілин.

Монтаж на кляймер допоможе зробити "таємний кріплення" і лицьова поверхня залишиться не повреждеенной. На нашому сайті в розділі "Статті" Ви знайдете докладну відео інструкцію "Як правильно монтувати вагонку і імітацію бруса на кляймер".

Благородство і екологічність дерева набуває останнім часом все більшої популярності. Високі експлуатаційні характеристики, гарний зовнішній вигляд, екологічність і невисока ціна сприяють популяризації імітації бруса в якості сучасного матеріалу для оздоблення.

Натуральна, екологічно чиста деревина, яка використовується для виробництва імітації бруса, завдяки своїй властивості вмінню регулювати вологість в приміщенні, створює в будинку здоровий, природний мікроклімат, чого не можна сказати про вагонку з ПВХ або інші пластикові матеріали.

Для виготовлення імітації бруса ідеально підходять хвойні породи деревини. Деревина сосни, яка використовується при виготовленні фальш бруса, має унікальні властивості, та, завдяки вмісту смоли, наповнює повітря цілющими речовинами й приємним хвойним ароматом.

У нас завжди в наявності імітація бруса (фальш брус) для внутрішньої та зовнішньої обробки стін (ціна виробника).

Ви можете купити імітацію бруса у нас на складі або, зателефонувавши, зробити замовлення - і ми доставимо продукцію за Вашою адресою!

Імітація бруса для фасаду

Варіанти оздоблення фасаду, що застосовуються для житлових будинків і будівель іншого цільового призначення:

 • Дерев'яні матеріали (вагонка, імітація бруса, блок хаус, планки, стругані дошки без шипа і паза для вентильованого фасаду). Смола, яка міститься в хвойних породах деревини є природним консервантом і захищає від атмосферних чинників. У декоративних цілях покривають безбарвним лаком або надають відтінок морилкою.
 • Металеві матеріали: профільовані листи та панелі. Рулон листового металу подається на виробничу лінію, де під дією валів відбувається згинання й формування заданого профілю. Профільований лист може бути стандартної форми у вигляді трапеції або імітувати сайдинг, блок хаус, вагонку. Листи можуть бути без захисту, оцинковані або з полімерним покриттям (певної гами кольорів або імітують деревину, камінь, мінеральні матеріали).
 • ПВХ панелі. В їх в основі велика масова частка - це полівінілхлорид (скорочено ПВХ). Інші 15-25% від складу це набір хімічних домішок, пластифікатори, барвники, модифікатори, наявність та пропорційне співвідношення яких впливає на експлуатаційні характеристики даного виду оздоблення. Колір та фактура готових декоративних панелей теж залежить від рецепта пластичної маси, яку приготували перед формуванням профілю.
 • Натуральне каміння: піщаник, кварцит, вапняк, травертин, ліпарит, туф (різні форми і розміри від "дикого натурального", до порізаного по формі плитки або "локшини").
 • Керамічні вироби (цегла облицювальна та гіперпресована, клінкерна цегла, плитка фасадна). Залежно від виробу до складу входять: суміш глини, глинисті мінерали, польовий шпат, мінеральні додатки. Під час виробництва гіперпресованої цегли додають відсів щебеню, вапняк, шлак, дрібний керамічний бій, відходи каменеобробної промисловості.

Фасадні матеріали варто підбирати, беручи до уваги одночасно кілька аспектів, зазначених нижче:

 • Теплоізоляційні властивості (збереження тепла або його втрата)
 • Стійкість до різних атмосферних явищ (дощ, сніг, град, поривчастий вітер)
 • Ремонтопридатність (можливість зробити локальний ремонт невеликої ділянки таким чином, щоб це не вплинуло на зовнішній вигляд в цілому)
 • Можливість прокладки нових комунікацій і ревізійного огляду існуючих.

Імітація бруса (фальш брус) відповідає основним вимогам, тому є популярним, бажаним для використання матеріалом.